logo_strachotin.png
Strachotín a jeho okolí

Vinařská obec Strachotín se nachází v jihovýchodním cípu České republiky, leží na severním břehu Novomlýnských nádrží asi 15 km od Mikulova a 9 km od Hustopeč u Brna. Přesto, že vesnice v malebném kraji pod Pálavou dostala své jméno až po druhé světové válce, má 960 let starou historii. Strachotín protíná Moravská vinařská stezka, která spojuje všechny vinařské oblasti jižní Moravy. Je to ideální místo pro aktivní odpočinek s ochutnávkou vynikajícího moravského vína.

Koupaliště

K aktivnímu odpočinku patří neodmyslitelně koupání a relaxace u vody.

Aqualand Moravia

Přijďte se vyřádit a zrelaxovat do nejmodernějšího zábavního centra v České republice. Děti i dospělí se mohou zakusit jízdu na 20 tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abbys a Boomerango určené pro 3místné rafty si můžete vyzkoušet vůbec poprvé v České republice! Dále je k dispozici rozsáhlá wellness zóna Forum Romanum, sluneční a římské lázně, Imperium Restuarant a Imperium Cafe – to vše a spoustu dalšího.

Hotel Termal Mušov

Venkovní bazén s termální minerální vodou, saunu, bowling najdete v rekreační oblasti Pasohlávky v hotelu Termal Mušov. Tento kromě ubytování a stravování nabízí pro ubytované hosty také půjčovnu horských kol, dětské a petanquové hřiště.

Laa ad der Thaya

V nedalekém rakouském městě Laa an der Thaya (cca 45 km od Strachotína) lze relaxovat v jednom z nejmodernějších areálů termálních lázní. Termální prameny lázní s teplotou vody až 42 °C jsou bohaté na jód. Z krytého bazénu je možné proplout přímo do venkovního bazénu, kde jsou umístěny masážní prameny. K dalším atrakcím patří i tobogán a relaxační místnosti s hudbou, sauna, solárium, gymnastika, vodní gymnastika, letní koupaliště.

Pasohlávky ATC Merkur

Areál ATC Merkur v Pasohlávkách nabízí příjemné koupání v některé z písečných lagun jednoho ze tří jezer. Půjčovna lodí, tobogán, dětská hřiště, skákací hrad, lunapark a jiné atrakce. Sportovně zaměření návštěvníci zde naleznou plochy určené k hraní volejbalu, plážového volejbalu, nohejbalu, tenisu, stolního tenisu či minigolfu. Na vodní ploše lze provozovat windsurfing, kitesurfing a další vodní sporty, jako je např. rybolov.

 

Hledáte místo kde strávit příjemnou dovolenou?

Přijeďte si odpočinout na Jižní Moravu zalitou sluncem a užívejte nevýslovné pohody v krásném prostředí. Obec Strachotín je obklopena Novomlýnskými jezery a nabízí zcela unikátní výhled na Pálavské vrchy s dominantní zříceninou hradu Děvičky.

KONTAKT

Rostislav Dobrovolný
                                               
693 01 Strachotín
mobil: +420 606 856 035
e-mail:  dobrovolny.rosta@seznam.cz
Copyright © 2020 Rostislav Dobrovolný | Created by Ing. Josef Hangya
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one